Ruské letadlo už odletělo do Ženevy

Letadlo ruského Aeroflotu, které ve čtvrtek dopoledne kvůli pokusu o únos nouzově přistálo na ruzyňském letišti, krátce po 22. hodině odletělo z Prahy do Ženevy. Na palubě letadla je většina ze 170 cestujících, kteří odcestovali ráno z Moskvy. Čeští policisté zadrželi pouze dvaatřicetiletého údajného únosce. V Praze zůstalo také osm jeho příbuzných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruský letoun po přistání v Praze | Zdroj: ČTK

Stroj společnosti Aeroflot původně letěl z Moskvy do Ženevy. Jeho kapitán vyhlásil v našem vzdušném prostoru stav nouze a přistál na ruzyňském letišti. Kvůli incidentu byli v pohotovosti policisté, hasiči i zdravotníci. Vzlétla i dvojice armádních stíhaček Gripen. Posádka ruského letounu spolu s několika cestujícími ale nebezpečného pasažéra sama zneškodnila a předala české policii.

Neplánované přistání stroje Airbus 321 se 170 lidmi na palubě a osmičlennou posádkou v Praze způsobil dvaatřicetiletý Vladimir Dagajev, který byl údajně pod vlivem alkoholu nebo drog. Chtěl, aby letadlo přistálo v Káhiře. Žádal to pod pohrůžkou použití bomby. Při zneškodnění byl lehce zraněn. Česká policie ale na palubě letounu žádnou výbušninu nenašla. Jeden z pilotů letadla ruského Aeroflotu potvrdil, že muž dobývající se do pilotní kabiny byl opilý.

Více se dočtete ZDE.

Lenka Rákosová, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme