Problémů ruských letounů Suchoj přibývá, během jednoho dne se objevily potíže na pěti spojích

V Rusku se množí technické potíže letadel Suchoj Superjet 100. Vyšetřovatelé přitom zatím stále zkoumají tragickou havárii tohoto letounu z minulé neděle. Na letišti Šeremeťjevo v Moskvě tehdy zemřelo 41 lidí, když začal stroj po nouzovém přistání hořet.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Civilní letadlo Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) | Foto: Marina Lystseva/TASS | Zdroj: Fotobanka Profimedia (5012640)

Na letiště Šeremeťjevo se musel v noci vrátit stroj Superjet letící na lince do Samary. Čidla po startu signalizovala pokles tlaku vzduchu v pilotní kabině.

Při nehodě letadla na moskevském letišti zemřelo 41 lidí. Suchoje v Rusku přesto létat nepřestanou

Číst článek

Letecká společnost Azimut v pondělí vyměnila Superjet za náhradní letadlo na lince z Krasnodaru do Čeljabinsku. Příčinou byly blíže neupřesněné technické potíže. Z podobných důvodů s osmihodinovým zpožděním startoval stroj stejné společnosti z Novosibirsku do Rostova na Donu.

Společnost Aeroflot poté během pondělí zrušila dva lety tohoto stroje – první z Bukurešti a druhý ze Samary. Ruské ministerstvo dopravy přitom stále nevydalo zákaz provozu problematického letadla.

O bezpečnosti Superjetů se mluví, nejen v ruském tisku, již od února. Webové stránky LifeNews s odvoláním na své zdroje uvedly, že letouny trpí výrobní vadou, jelikož použitá titanová slitina podle nich nebyla certifikována pro leteckou výrobu.

Jediný evropský uživatel ruských letounů – irská firma City Jet – poté přestal používat všech sedm svých letadel vyrobených firmou Suchoj.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme