Rusko obvinilo Českou televizi z podpory teroristů

Rusko obvinilo Českou televizi z podpory čečenských teroristů. Reaguje tak na odvysílání dokumentárního filmu Petry Procházkové a Jaromíra Štětiny o válce v Čečensku, který ČT odvysílala krátce po útoku čečenského komanda na moskevské divadlo. Ředitel České televize Jiří Balvín stejně jako Petra Procházková ale toto obvinění jednoznačně odmítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Balvín | Foto: Česká televize

Věří, že jde o nedorozumění, které se vysvětlí. "Česká televize nikdy nepodporovala a nikdy nebude podporovat žádné teroristické hnutí a bude zásadně vystupovat proti němu. Pořad nebyl zařazen aktuálně do vysílání. My samozřejmě plánujeme s velikým předstihem minimálně šesti týdnů, takže to nevyšlo nějakou změnou."

Spoluautorka filmu Petra Procházková se udivuje nad tím, že je Moskva pobouřena dokumentem až teď. Ruské výhrady považuje za účelové. "Jim se to samozřejmě hodí. Oni a zároveň i my s nimi někdy střídmě zaměňujeme válku v Čečensku za nějakou protiteroristickou operaci. To vůbec není pravda, to vůbec žádná protiteroristická operace není. To je regulérní válka a jako v takové by se měl novinář chovat tak, že dává hlas oběma stranám a to jsme udělali."

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme