Rusko-ukrajinský spor o plyn se projevil na dodávkách do Česka

Rusko-ukrajinský spor o plyn se poprvé projevil i v České republice. Společnost RWE Transgas zaznamenala zkrácení dnešní objednávky o pět procent. Podle mluvčího společnosti Martina Chalupského ale zatím není důvod k obavám.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrolní stanice tranzitního plynovodu z Ruska

Kontrolní stanice tranzitního plynovodu z Ruska | Zdroj: ČTK

"Dnešní objednávka zemního plynu, lépe řečeno dnešní nominace zemního plynu pro Českou republiku, byla poprvé krácena - a to o pět procent. Nejedná se o nijak významné množství. To jsme schopni plně pokrýt z našich zásobníků zemního plynu nebo z dodávek z Norska ," uvedl Martin Chalupský.

Podle něj tedy není důvod k žádným obavám. "My garantujeme nadále stoprocentní dodávku zemního plynu pro naše zákazníky," dodal Chalupský.

Ruská energetická společnost Gazprom přestala Ukrajině dodávat plyn ve čtvrtek zejména kvůli neuhrazeným dluhům. Ochromení ukrajinských zásob už ovlivnilo zásoby také v Polsku, Maďarsku, Rumunsku i Bulharsku.

Přečtěte si také:
Evropa se sejde kvůli plynu z Ruska

Tereza Janouškovcová Bartůňková, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme