Zeď ruského konzulátu v Brně je postříkaná kečupem, podobně jako o víkendu velvyslanectví v Praze

V noci na pátek někdo postříkal zeď Generálního konzulátu Ruska v Brně kečupem. Policie se případem zabývá pro poškození cizí věci, informoval mluvčí policie Pavel Šváb. České vztahy s Ruskem jsou nyní napjaté po oznámení, že za výbuchem ve Vrběticích stojí nejspíš příslušníci ruské tajné služby.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V noci na pátel někdo postříkal zeď Generálního konzulátu Ruska v Brně kečupem | Foto: Igor Zehl | Zdroj: ČTK

Ruský konzulát je v Brně na Hlinkách. Policie dostala oznámení v noci. „Případ prověřujeme jako poškození cizí věci,“ uvedl mluvčí.

Policie zadržela v noci u ruské ambasády sedm lidí. Budovu postříkali kečupem

Číst článek

Červené cákance jsou po obou stranách zdi vstupní brány a na zdi vedle brány. U konzulátu nikdo nebyl. 

S obdobným pošpiněním kečupem, který měl symbolizovat krev dvou mrtvých při výbuchu v areálu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014, se musela o víkendu vyrovnávat i ruská ambasáda v Praze.

Mezi Českem a Ruskem se rozhořel diplomatický spor kvůli důvodnému podezření na zapojení ruských zpravodajců do exploze muničního skladu ve Vrběticích. Z Prahy tento týden muselo odcestovat 18 pracovníků ruského velvyslanectví, identifikovaných českými službami jako zpravodajci.

Rusko zase vyhostilo 20 zaměstnanců české ambasády v Moskvě. V reakci na tento krok Česko zastropuje počet lidí na ruském velvyslanectví na stejný počet, jako je nyní na českém zastupitelském úřadu v Moskvě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme