Ruth Bízková je novou ministryní životního prostředí

Úřednická vláda má nového člena. Prezident Václav Klaus na Pražském hradě jmenoval ministryní životního prostředí Rut Bízkovou. Dosavadní náměstkyni tohoto resortu nominovala ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně životního prostředí Rut Bízková | Foto: Tomáš Adamec

Samotný akt trval asi deset minut. Prezident popřál nové ministryni hodně úspěchů. Podivil se také nad tím, že jmenování ministra provází demonstrace.

Na druhém nádvoří Pražského hradu se totiž sešla skupinka ekologických aktivistů s nápisem ČEZkomando. Vadí jim, že Bízková pracovala v devadesátých letech pro skupinu ČEZ.

Bízková se chce zaměřit hlavně na urychlení čerpání z evropských fondů. „Je tam řada administrativních překážek, které postupně boříme. Je třeba také udělat některé změny v programu zelená úsporám a je potřeba dobře připravit rozpočet na příští rok,“ uvedla Bízková.

Další z jejích priorit je zlepšení kvality ovzduší na severní Moravě. Rozhodnutí o modernizace elektrárny Prunéřov nebude nová ministryně oddalovat. Jak řekla Radiožurnálu, počítá s tím, že rozhodne v řádu dnů.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme