Ruzyňské letiště je v odhalování živého kontrabandu druhé v Evropě

Pražská Ruzyně je v Evropě po letišti v nizozemském Amsterodamu druhá v počtu případů odhaleného živého kontrabandu. Vyplývá to ze statistik části Interpolu zaměřené na boj s nelegálním obchodem se světově ohroženými druhy živočichů a rostlin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letiště Ruzyně

letiště Ruzyně | Foto: Jan Rosenauer

"V rámci Evropské unie první zemí, která má největším počet záchytů, je Holandsko, Česká republika - letiště Praha je hned za ním na druhém místě. Další údaj, který vyplývá ze statistiky, je ten, že první národností pašeráků, která vévodí v záchytech, je Tanzanie a druhá je Česká republika," upřesnila Pavla Říhová z České inspekce životního prostředí.

Loni čeští inspektoři zkontrolovali přes osm set zásilek. Zabavili přes šest set pašovaných rostlin a zvířat ze seznamu světově ohrožených druhů a udělili pokuty za tři čtvrtě miliónu korun. Letos již inspekce provedla 210 kontrol na ruzyňském letišti - každá devátá přitom objevila nelegálně převážený přírodní materiál. Může jít o zvířata, výrobky z chráněných zvířat, nebo například o korály.

Lucie Weissová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme