Ruzyňské letiště pod přísnějším dozorem

Letiště v Praze Ruzyni zpřísnilo bezpečnostní opatření. Mluvčí České správy letišť Vlasta Pallová upřesnila, že v areálu už hlídkují policisté se zbraněmi. Ostrahu hranic letiště by měly tento týden posílit i čtyři desítky vojáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letištní hala | Foto: Jan Rosenauer

Větší pozornost při odbavení bude věnována vybraným cestujícím na linkách do Spojených států, Kanady a Velké Británie. Těmto cestujícím budou podle Vlasty Pallové z České správy letišť kromě příručních zavazadel prohlíženy i jejich boty. Právě v obuvi měl předloni v prosinci ukrytou výbušninu atentátník Richard Reid, který se pokusil vyhodit do vzduchu boeing na lince z Paříže do Miami.

Platí také zpřísněné kontroly na vjezdových a vstupových vrátnicích, prohlíženi jsou zaměstnanci letiště a všechna vozidla vjíždějící na letištní plochu. Pracovníci letiště si také mají více všímat především odložených zavazadel.

V obavě z možného teroristického útoku se také preventivně zpřísní ochrana státních hranic, pitné vody a obou jaderných elektráren. Bezpečnostní složky nicméně nemají signály, že by České republice nyní hrozil bezprostřední teroristický útok.

Milan Kopp, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme