Podmínečně zastaveno. Ministerský náměstek Beran nebude stíhán za rvačku s vojenským policistou

Trutnovský státní zástupce minulý týden podmíněně zastavil trestní stíhání náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana. Rozhodnutí je pravomocné od 2. srpna. Policie v červnu Berana obvinila z výtržnictví kvůli rvačce s vojenským policistou. Náměstek dál zůstává mimo službu kvůli kárnému řízení. Ve čtvrtek to uvedl server Aktuálně.cz.

Trutnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie obvinila náměstka ministra obrany Berana kvůli rvačce | Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

Incident mezi Pavlem Beranem a vojenským policistou se odehrál po výjezdním zasedání náměstkovy sekce v krkonošském Špindlerově Mlýně v listopadu 2017. Beran od počátku tvrdil, že se bránil a při potyčce nevěděl, o koho jde. Oba muži skončili na ošetření v nemocnici.

Policie obvinila náměstka ministra obrany Berana kvůli rvačce, hrozí mu až dva roky vězení

Číst článek

„V předmětné věci fyzického napadení vojenského policisty civilním zaměstnancem z Ministerstva obrany ČR mohu potvrdit, že jsem podmíněně zastavil trestní stíhání civilního zaměstnance ministerstva,“ sdělil Aktuálně.cz žalobce Jindřich Dušek z Okresního státního zastupitelství v Trutnově, který vyšetřování dozoroval. Incident objasňovali kriminalisté z Vrchlabí.

Státní zástupce stanovil Beranovi zkušební dobu podmíněného zastavení trestního stíhání v trvání devíti měsíců. „Obviněný ze své vůle složil peněžitou částku ve výši 20 000 korun určenou státu na peněžitou pomoc obětem trestné činnosti,“ cituje server Duška. V případě odsouzení hrozily Beranovi až dva roky vězení.

Vojenského policistu podle serveru státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla se takto žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu, píše Aktuálně.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme