Rychetský by uvítal rozhodnutí Ústavního soudu k volbám už ve čtvrtek

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský by uvítal, kdyby už ve čtvrtek padlo rozhodnutí o návrhu na zrušení zákona o zkrácení volebního období poslanecké sněmovny. Naznačil ale, že názory ústavních soudců se liší. Výsledek hlasování tedy nedokáže odhadnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Rychetský, předseda Ústavního soudu | Foto: Štěpán Kotrba

"Soud se radí. Já svolávám plénum každý den. Názory se vytvářejí, ale nebylo rozhodnuto, nehlasovalo se. Vůbec nevím, jak hlasování dopadne," řekl Rychetský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Rychetský by uvítal, kdyby rozhodnutí o návrhu Miloše Melčáka na zrušení zákona o zkrácení volebního období poslanecké sněmovny padlo už ve čtvrtek.

Rychetský by ale byl rád, kdyby soudci zvládli rozhodnutí již při prvém ústním jednání. "Ale v této chvíli nemohu dopředu posuzovat, jak bude jednání probíhat a zda bude nutné ho odročovat nebo přerušovat. Nebo zda již skončí," dodal Rychetský.

Ústavní soud zablokoval přípravu předčasných parlamentních voleb plánovaných na 9. a 10. října do chvíle, než posoudí ústavní stížnost poslance Miloše Melčáka.

Zuzana Kopuletá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme