Rychlé policejní passaty už přistihly v Praze přes 60 řidičů

Pokuty na místě za 100 tisíc korun a několik oznámení správnímu úřadu. Takový je výsledek noční akce pražských dopravních policistů, kterým vypomohlo osm rychlých Volkswagenů Passat z dálničních oddělení. Hlídky během noci brázdily hlavní tahy naší metropole a zastavily 62 řidičů, kteří porušili předpisy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

VW Passat R36 | Foto: Volkswagen

Jak Radiožurnálu řekl vedoucí akce Jiří Jörg, nejčastějším dopravním přestupkem pražských řidičů bylo překročení povolené rychlosti.

"Za rychlost bylo uděleno 47 pokut vy výši 97 tisíc korun, které byly vybrány na místě. Dále bylo zpracováno devět oznámení o přestupku za překročení rychlosti, kdy byla rychlost vyšší, než umožňuje blokové řízení, případně byla opakována činnost," upřesnil Jörg.

Další dva řidiči podle něj dostali pokutu za špatný technický stav vozidla. Na místě zaplatil každý 1300 korun. Jeden z šoférů telefonoval za jízdy a tento přestupek ho stál 1000 korun, tři řidiči nedali přednost v jízdě. Za to jim policisté uložili blokovou pokutu ve výši 2100 korun.

Výsledek akce nebyl pro policisty překvapením. "Spousta řidičů je přesvědčena, že přes noc služba není tolik posílena jako přes den. Překvapením pro nás spíš bylo, že i přesto, že to bylo předčasně medializováno, se našlo tolik řidičů, kteří překročili rychlost," podotkl vedoucí zásahu.

Piráty v Praze budou policisté v passatech stíhat až do pátečního rána. Zaměřují se na několik vybraných úseků, kde řidiči často nedodržují stanovenou rychlost a kde se často stávají nehody. Osádku vozu tvoří tři policisté, dva mimopražští a jeden pražský s místní znalostí. Podle Jörga se s podobnými akcemi s passaty z dálničních oddělení ve velkých městech počítá i do budoucna. Policie loni nakoupila celkem 16 těchto rychlých aut, zatím hlídkovaly jen na českých dálnicích.

Aktuální situaci na českých silnicích pro vás sleduje ZELENÁ VLNA.

Přečtěte si také:
Velikonoce: znovu mrtví na našich silnicích
Navzdory posíleným kontrolám umírají na silnicích další lidé
Nulová tolerance řidičům - heslo velikonočních policejních kontrol
Policie dohlédne na pomlázku

Martin Hromádka, Eva Kézrová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme