Strojvedoucí u Boleslavi a Hořovic porušili zákaz jízdy. Protijedoucí vlaky se podařilo včas zastavit

Na železnici ve Středočeském kraji se ve čtvrtek staly dva incidenty, při nichž strojvůdci porušili zákaz jízdy. U Mladé Boleslavi projel rychlík firmy Arriva návěstidlo stůj a poškodil výhybku. Nikdo se nezranil, protijedoucí vlak byl zastaven. U Hořovic na Berounsku projel návěstidlo zakazující jízdu osobní vlak Českých drah, vjel tak do cesty rychlíku. Oba vlaky zastavily dva kilometry od sebe. Nikomu se nic nestalo, nevznikly žádné škody.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 15:16 26. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Milan Kopecký

Návěstidlo zakazující jízdu projel rychlík Arrivy na trase z Rumburka do Kolína. „Vlaková cesta ohrožena nebyla,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Protijedoucí vlak byl bezpečně zastaven ve stanici Mladá Boleslav.

Vlak podle mluvčího Arrivy Martina Faráře projel návěstidlo ve stanici Mladá Boleslav - Debř, stihl zastavit ještě ve stanici, nikdo tak nebyl ohrožen. Arriva podle něj zajistila pro cestující náhradní autobusy, incident bude interně prošetřovat. „Nechci spekulovat, co bylo příčinou, počkejme na vyjádření strojvedoucího a drážního úřadu,“ řekl Farář.

Incident se podle serveru Zdopravy stal kolem 9.15, provoz na trati byl obnoven v 11.40. České dráhy i Arriva zavedly náhradní autobusovou dopravu. Server připomíná, že pro Arrivu jde za poslední týden o druhou nedovolenou jízdu - minulý týden její vlak projel návěsti při posunu ve Staré Pace.

Srážka vlaku s autem v pražských Čakovicích. Hasiči evakuovali na padesát lidí

Číst článek

Arriva se potýká s problémy na železnici od změny jízdních řádů v polovině prosince. Soukromá společnost nově jezdí na linkách Praha-Tanvald, Kolín-Nový Bor, Praha-Rakovník a Praha-Písek-České Budějovice. Ministerstvo dopravy zaznamenalo například problémy s prodejem jízdenek ve stanicích, odřeknutí vlaku Čížová - Praha a netopící soupravu na trase Praha-Tanvald.

Podobný incident se ve čtvrtek stal u Hořovic, kde strojvůdce osobního vlaku nedovoleně vjel za návěstidlo zakazující jízdu a jel po stejné koleji, po níž se proti němu blížil rychlík.

Dispečeři ale podle Drápala včas zareagovali a na jejich pokyn strojvedoucí zastavili soupravy dva kilometry od sebe.

Provoz na trati spojující Hořovice s Berounem a Prahou byl dopoledne omezen, vlaky nabraly až hodinové zpoždění, v úseku Zdice - Beroun musely České dráhy některé spoje odřeknout. Oba případy nyní vyšetřuje Drážní inspekce.

mv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme