Provoz na trati z Jihlavy do Brna na tři hodiny zastavila smrtelná nehoda. Rychlík srazil ženu

Rychlík mezi Studencem a Náměští nad Oslavou na Třebíčsku srazil ženu. Ta na místě zemřela. Nehoda zastavila provoz z Jihlavy do Brna na tři hodiny.

Tento článek je více než rok starý.

Náměšť nad Oslavou (Aktualizováno: 13:17 21. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy

České dráhy (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rychlík v neděli ráno na železnici mezi Studencem a Náměští nad Oslavou na Třebíčsku srazil ženu. Na místě zemřela. Neštěstí se stalo na železniční trati Jihlava – Brno, kde byl provoz zastavený zhruba od 7.30 do 10.15. České dráhy (ČD) zajistily náhradní autobusovou dopravu. ČTK to řekli mluvčí policie, ČD, Správy železnic, Drážní inspekce a vyplývá to z informací na webu ČD.

Obrněný vlak Orlík byl postrachem Transsibiřské magistrály. Jeho strojvůdce má soukromé muzeum

Číst článek

Jak uvádí web krajských hasičů, nehoda se stala kolem 7.30 v obci Zahrádka, místní části Častotice. Mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová ČTK řekla, že rychlík číslo 661 srazil člověka v kolejišti. Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal pro ČTK upřesnil, že vlak usmrtil dvaatřicetiletou ženu. „Pohybovala se v prostoru veřejnosti nepřístupném,“ řekl Drápal k okolnostem nehody.

Rychlík jel z Jihlavy do Brna. Cestující z vlaku pokračovaly dál autobusy náhradní dopravy, jak řekla ČTK mluvčí ČD Gabriela Novotná.

Nehoda se stala na hlavní trati Jihlava – Okříšky - Třebíč - Náměšť nad Oslavou - Brno. Krajská policejní mluvčí Dana Čírtková řekla, že policie na místě havárii vyšetřuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme