Rychlodráha na pražské letiště má být hotová v roce 2024. Ťok ji chce vést v tunelu

Rychlovlaky spojující pražské centrum s Letištěm Václava Havla by mohly začít jezdit v roce 2024. Počítá s tím harmonogram ministerstva dopravy. Trať má být nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem dopravy na letiště a v budoucnu má vést až do Kladna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masarykovo nádraží. Ilustrační foto.

Masarykovo nádraží. Ilustrační foto. | Foto: Michaela Vydrová

Část rychlodráhy spojující centrum Prahy s Letištěm Václava Havla má vést ve střešovickém tunelu. Právě tuto variantu upřednostňuje před ostatními třemi ministerstvo dopravy.

A to přesto, že bude stát podle prvních odhadů o 3,5 miliardy korun víc než vedení rychlodráhy po povrchu ve stávající trase.

„Je to varianta, která bude v nejbližší době Správou železniční dopravní cesty vyhodnocena. My ji budeme prosazovat, protože víme, že jít s nějakou povrchovou variantou by znamenalo, že tu trať zablokujeme aspoň v této části na poměrně dlouhou dobu,“ říká ministr dopravy Dan Ťok za hnutí ANO.

Rychlodráha až do Kladna má i se střešovickým tunelem celkem stát přes 23 miliard korun.

„Budeme se snažit, aby tyto prostředky byly využity z Operačního programu doprava, chceme použít peníze z Evropské unie. V tuto chvíli probíhá příprava podkladů pro územní rozhodnutí v těch klíčových úsecích,“ doplňuje premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD, podle něhož tato rychlodráha patří mezi dopravní priority.

Rychlodráha Praha - Kladno s připojením na letiště v Ruzyni | Foto: Český rozhlas

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme