Rychlostní silnice na Olomoucku bude i nadále zpoplatněna

Motoristé na Olomoucku se bouří. Přestože byla na více než dvacetikilometrovém úseku dálnice mezi Olomoucí a Mohelnicí kvůli katastrofálnímu stavu vozovky snížena rychlost ze 130 na 90 kilometrů v hodině, nemohou tam vyjet bez dálniční známky. Úředníci Olomouckého kraje slibují, že ke zrušení poplatku vyzvou hned po prázdninách Ministerstvo dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle tiskové mluvčí ministra Ludmily Roubcové ale krajští úředníci zaspali a právě jejich liknavost způsobí, že dálniční známka bude i nadále povinná. "Úseky dálnic, které jsou zpoplatněné, jsou zapsané ve vyhlášce. Tato vyhláška se musela novelizovat a byla novelizována před čtrnácti dny, respektive procházela připomínkovým řzeným. Toto připomínkové řízení měl v rukou i Olomoucký kraj, který neměl připomínek. To znamená, že pravděpodobně nechtěl, aby se právě jmenovaná část dálnice nebo tedy rychlostní silnice R35 vyňala z této vyhlášky, to znamená zpoplatnění."

Markéta Kaclová, Petr Tomíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme