Rychlostní silnice R35 terčem protestů

Protesty proti severní trase silnice R35 nekončí. Zastupitelé pardubického kraje sice potvrdili právě severní variantu, lidé bydlící v okolí budoucí komunikace ale stále sbírají podpisy s cílem prosadit trasu jižní. Jeden z iniciátorů protestů Jiří Zedníček uvedl, že proto dnes a zítra pořádají další protestní akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice

"Občanské sdružení Ochránci přírody Končimi, Sloupnice a Vilámova spolu s dalšími občanskými sdruženími pořádají výpravu po plánované trase rychlostní komunikace R35. Také chceme sbírat podpisy pod žádost na znovuobnovení jednání o územním plánu Pardubického kraje a rádi bychom rovněž informovali obce, které často o tom, že se jich to týká, ani nevědí," řekl Jiří Zedníček.

O trase rychlostní silnice, která má v budoucnu spojit východní Čechy s Moravou, se diskutovalo několik let. Zatímco jižní varianta by prakticky kopírovala stávající silniční tah, severní varianta se u Vysokého Mýta odklání na Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou. Její odpůrci poukazují na nesmyslnost a obávají se devastace tamní přírody.

Markéta Pešková, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme