Rychlostní silnice R35 terčem protestů

Protesty proti severní trase silnice R35 nekončí. Zastupitelé pardubického kraje sice potvrdili právě severní variantu, lidé bydlící v okolí budoucí komunikace ale stále sbírají podpisy s cílem prosadit trasu jižní. Jeden z iniciátorů protestů Jiří Zedníček uvedl, že proto dnes a zítra pořádají další protestní akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice

Dálnice

"Občanské sdružení Ochránci přírody Končimi, Sloupnice a Vilámova spolu s dalšími občanskými sdruženími pořádají výpravu po plánované trase rychlostní komunikace R35. Také chceme sbírat podpisy pod žádost na znovuobnovení jednání o územním plánu Pardubického kraje a rádi bychom rovněž informovali obce, které často o tom, že se jich to týká, ani nevědí," řekl Jiří Zedníček.

O trase rychlostní silnice, která má v budoucnu spojit východní Čechy s Moravou, se diskutovalo několik let. Zatímco jižní varianta by prakticky kopírovala stávající silniční tah, severní varianta se u Vysokého Mýta odklání na Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou. Její odpůrci poukazují na nesmyslnost a obávají se devastace tamní přírody.

Markéta Pešková, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme