Rychlostní silnici u Boleslavi zablokovala hromadná srážka

Hromadná havárie dnes ráno zablokovala rychlostní silnici R10 u Pískové Lhoty. Na 39. kilometru ve směru na Mladou Boleslav se v husté mlze srazily tři desítky vozidel, policisté museli celé dopoledne odklánět dopravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda na D1 | Zdroj: ČTK

Záchranáři vyjížděli na dálnici během rána dvakrát. Nejdříve v 07:40 ošetřili dvě lehce zraněné osoby a převezli je na úrazovou ambulanci v Mladé Boleslavi.

U druhé nehody několika aut zasahovali kolem 08:20. Na místě ošetřili deset lehce zraněných. Šlo především o tržné rány, odřeniny a zhmožděniny. Všichni zranění byli po ošetření rovněž převezeni do nemocnice.

Nehody se staly na úseku dlouhém několik kilometrů od takzvaného Strašnovského lesa až k odbočce na Nymburk u Bezděčína. Podle policistů je proto pravděpodobné, že se tam stalo několik havárií nezávisle na sobě.

Během odstraňování následků nehod musela policie po 09:00 zcela uzavřít komunikaci ve směru na Mladou Boleslav a odklánět provoz u Brodců na takzvanou starou mladoboleslavskou silnici. Vedle 30 osobních aut byly mezi havarovanými vozy také dva kamiony, jejichž odstraňování dalo nejvíce práce.

Provoz na rychlostní komunikaci se podařilo obnovit kolem 13:30. Příčiny nehod policie dále vyšetřuje. Hmotné škody se odhadují mezi třemi a pěti miliony korun.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme