Na Rychnovsku se srazil osobní vlak s dodávkou. Řidič auta na místě zemřel

V Kostelci nad Orlicí na Rychnovsku se v pondělí dopoledne střetl na nechráněném železničním přejezdu osobní vlak s dodávkou, na místě zemřel řidič auta. Vyplývá to z informací policie a hasičů. Provoz na trati v úseku Doudleby nad Orlicí – Kostelec nad Orlicí je podle webu Českých drah přerušen, v úseku Častolovice – Doudleby nad Orlicí jezdí náhradní autobusová doprava.

Kostelec nad Orlicí Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Signalizační zařízení na železničním přejezdu (ilustrační foto)

Provoz na železniční trati by měl být obnoven okolo 16.00 (ilustrační foto) | Foto: Aleš Spurný | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčí krajských hasičů Martiny Götzové se ve vlaku nikdo nezranil. Hasiči z vlaku evakuovali 19 lidí, včetně dvou pracovníků drah. „Řidiče jsme z auta vyprostili bez techniky a předali zdravotnické záchranné službě. Na místě zasahoval vrtulník,“ řekla Götzová.

Soud potvrdil tříletý trest pro řidiče mustangu kvůli srážce u Špindlerova Mlýna. Rozsudek je pravomocný

Číst článek

Na místě zasahovaly sanity i vrtulník letecké záchranné služby. „Muž za volantem utrpěl velmi vážná zranění. Přestože resuscitace trvala téměř 30 minut, tak jsme byli nuceni konstatovat, že zranění jsou neslučitelná se životem, a pacient v průběhu naší péče zemřel,“ řekl mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Příčiny tragické nehody vyšetřuje policie ve spolupráci s Drážní inspekcí. Vlak jel od Doudleb nad Orlicí směrem do Kostelce nad Orlicí. Železniční přejezd je za vlakovým nádražím. „Dodávka se čtyřiapadesátiletým řidičem jela směrem na Kostelec přes železniční přejezd, kde je světelné značení, nicméně nejsou tady závory,“ řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Provoz na železniční trati by měl být podle webu Českých drah obnoven okolo 16.00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme