Policie radnici v Rýmařově po výbuchu stále hlídá, budova zatím zůstane zavřená, popisuje starosta

Policie v Rýmařově na Bruntálsku prověřuje jednoho člověka v souvislosti s výbuchem na radnici. Detektivové a pyrotechnici byli na místě celou noc. Exploze budovu mírně poškodila, nikoho ale nezranila. Nezávislý starosta města Luděk Šimko ráno Radiožurnálu popsal škody na radnici a potvrdil, že budova zatím zůstane zavřená.

Aktualizováno Rýmařov (Aktualizováno: 8:09 10. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pyrotechnici udělali svou práci a během ranních hodin odjeli zpět na svá stanoviště. Momentálně na radnici nikdo není. Policie celý objekt hlídá,“ upřesnil před sedmou hodinou ranní ve vysílání Radiožurnálu starosta Luděk Šimko.

Radnicí v Rýmařově otřásl výbuch. Nikdo nebyl zraněn, policie zadržela podezřelého

Číst článek

Výbuch podle něj zničil na radnici vnitřní vybavení. „Dveře, okna, ale vypadá to, že nic závažnějšího. Je to jen na chodbách. Nevypadá to, že by se v kancelářích stalo něco závažnějšího. Rozsah škod ale zatím ještě nevíme,“ doplnil.

Radnice podle něj zůstane ve středu zavřená: „Záložní plán na fungování radnice zatím nemáme. Dnes bude určitě zavřená. Uvidíme i podle toho, jak nám policie řekne, jak se máme zachovat. Předpokládám, že zítra či v pátek už by mohla radnice dál normálně fungovat. Ale záleží na tom, kdy přijede likvidátor, aby si nafotil škody a my mohli začít s provizorními opravami.“

Úředníci z radnice mají podle něj zatím volno. A řekl také, že se nikdy s ničím podobným nesetkal, ani v blízkém okolí. Radnicí v Rýmařově na Bruntálsku otřásla exploze v úterý odpoledne. V budově tou dobou bylo několik lidí, nikdo ale nebyl zraněn.

„Budova radnice je stále obehnaná policejní páskou. Nejvíce poškozena jsou okna u vchodu do radnice. Podle nezávislého starosty Luďka Šimka ale tlaková vlna vyrazila dveře až do třetího patra budovy. Mluvila jsem s lidmi, kteří byli v době výbuchu na náměstí, a popisují, že to byla velká rána a viděli dým,“ hlásí z místa reportérka Radiožurnálu Iva Havlíčková, která situaci na místě sleduje.

Policejní mluvčí Pavla Jiroušková uvedla, že za explozí nebyla technická závada. A dodala, že policisté budou ještě ve středu celou věc vyšetřovat.

„Policisté v tuto chvíli střeží místo činu a následně budeme pokračovat v ohledání místa a zajišťování stop pro další odborná vyjádření a expertizy. To bude trvat určitě několik hodin,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté také již dříve zadrželi jednoho podezřelého. „Policisté zadrželi osobu, která je v tuto chvíli prověřována v souvislosti s výbuchem, ke kterému došlo dnes (v úterý) kolem 17.00 hodin v budově radnice v Rýmařově,“ uvedli na twitteru. 

„Prověřujeme její možnou souvislost s explozí a budou konány další procesní úkony," doplnila Jiroušková. Další informace podle ní zatím není možné poskytnout.

Rýmařovský starosta Šimko řekl, že radnici nikdo nevyhrožoval. Vůbec nevím, o jakého člověka jde. Problémoví lidé jsou nějací pořád, ale že by to byl tak vážné, tak to vůbec o ničem nevím," řekl starosta.

Podobný incident jako v Rýmařově zažili v roce 2005 v Havířově. Krátce po poledni 10. prosince 2005 otřásla budovou radnice exploze, když neznámý člověk na toaletách odboru sociálních věcí zapálil papír a do ohně vložil tlakovou nádobku blíže neurčeného spreje. Nikdo nebyl zraněn a škody byly nepatrné.

Jiří Chum, hnn, ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme