S banány přicestovala z Brazílie neznámá žabka

V plzeňské zoo si lámou hlavu nad drobnou žabkou, která do České republiky přicestovala omylem v zásilce banánů. Plzeňští odborníci pěticentimetrovou béžově zbarvenou žábu zatím dovedli zařadit mezi rosničky. Přesný druh se jim ale ještě určit nepodařilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

žába | Foto: Petr Eret | Zdroj: ČTK

Jak Českému rozhlasu řekl mluvčí zoo Jaroslav Vogeltanz, plzeňští odborníci požádají o pomoc specialisty v Česku a osloví také kolegy ze zoologických zahrad přímo v Jižní Americe, aby určili přesný druh žabky. Je i určitá, byť jen malá šance, že se jedná o druh dosud zcela neznámý, dodal mluvčí. Rosniček je podle něj známo kolem 500 druhů.

Žába absolvovala třídenní cestu z brazilských pralesů nejdřív lodí a pak letadlem. Cestování přitom nebylo zřejmě nejpříjemnější, protože banány se přepravují v chladicích zařízeních. Podle zoologů byla žabka ještě včera trochu ztuhlá, dnes už je prý čipernější. Malou cestovatelku si budou moci prohlédnout návštěvníci plzeňské zoo v expozici Akva Tera.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme