S Českým rozhlasem darovalo krev 1162 lidí

Už potřiadvacáté se konala akce Daruj krev s Českým rozhlasem. Nejcennější tekutinu dnes darovalo 1162 lidí, z nich 161 poprvé. V Praze přišlo darovat krev 429 lidí a v regionech 733. Na akci se tradičně podílí Světlana Popovičová z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, která ocenila, že mezi dárci bylo hodně mladých lidí. „Atmosféra byla dnes hezčí o to, že ve vestibulu budovy na Vinohradské byl rozsvícený vánoční stromeček a lidé přinášeli dárky pro děti z dětských domovů,“ uvedla a připomněla, že nosit dárky k Vánocům pro opuštěné děti mohou lidé až do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nejdůležitější asi je, že se stále daří získávat nové dárce, přicházejí hodně studenti a přivádějí své kamarády, takže registr dárců se stále omlazuje. Oceňujeme ale také naše věrné dárce, kteří se k nám opakovaně vracejí, někteří s námi začínali. Když se jich ptáme, proč nejdou darovat krev do transfúzní stanice, říkají, že je prostředí rozhlasu velmi zajímá,“ dodala Světlana Popovičová.

Další kolo akce Daruj krev s Českým rozhlasem se uskuteční 14. března.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme