S Českým rozhlasem darovalo krev 1162 lidí

Už potřiadvacáté se konala akce Daruj krev s Českým rozhlasem. Nejcennější tekutinu dnes darovalo 1162 lidí, z nich 161 poprvé. V Praze přišlo darovat krev 429 lidí a v regionech 733. Na akci se tradičně podílí Světlana Popovičová z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu, která ocenila, že mezi dárci bylo hodně mladých lidí. „Atmosféra byla dnes hezčí o to, že ve vestibulu budovy na Vinohradské byl rozsvícený vánoční stromeček a lidé přinášeli dárky pro děti z dětských domovů,“ uvedla a připomněla, že nosit dárky k Vánocům pro opuštěné děti mohou lidé až do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nejdůležitější asi je, že se stále daří získávat nové dárce, přicházejí hodně studenti a přivádějí své kamarády, takže registr dárců se stále omlazuje. Oceňujeme ale také naše věrné dárce, kteří se k nám opakovaně vracejí, někteří s námi začínali. Když se jich ptáme, proč nejdou darovat krev do transfúzní stanice, říkají, že je prostředí rozhlasu velmi zajímá,“ dodala Světlana Popovičová.

Další kolo akce Daruj krev s Českým rozhlasem se uskuteční 14. března.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme