S datovými schránkami se v úsilí proti manipulaci s veřejnými zakázkami nepočítá

Datové schránky se zřejmě nedočkají širšího využití v boji proti manipulaci s veřejnými zakázkami a praní špinavých peněz. Ministerstvo pro místní rozvoj, které připravuje novelu zákona o veřejných zakázkách chce vytvořit zcela nový nástroj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamil Jankovský | Foto: Tomáš Adamec

Na tom už pracují odborníci resortu v rámci připravované Národní infrastruktury pro elektronické zadávání zakázek.

Ministr Kamil Jankovský ve Dvaceti minutách Radiožurnálu vysvětlil, proč považuje využití datových schránek pro takový účel za nevhodné:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Kamil Jankovský ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„My chceme použít elektronický systém, který začal vznikat na ministerstvu pro místní rozvoj už před mým příchodem. Jednak datové schránky nejsou na přenos celých dokumentací uzpůsobeny, to znamená, že celou dokumentaci tam nedám.“

„Dalším důvodem, který nás k tomu vede, je i to, že zahraniční subjekty nemají povinnost mít zřízenou datovou schránku. Museli bychom zahraničním firmám nařídit, aby měly datové schránky, což mi nepřijde úplně nejšťastnější,“ upozornil Janovský.

Celý rozhovor s ministrem pro místní rozvoj si můžete poslechnout na Radiožurnálu po zprávách v 17. hodin.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme