S. Gross pro Lidové noviny: Jednání o radaru začala vláda ČSSD

Jednání o případném umístění amerického protiraketového radaru na území Česka zahájila vláda ČSSD. V rozhovoru pro dnešní Lidové noviny to přiznává expremiér a bývalý šéf sociální demokracie Stanislav Gross.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: ČSSD

Její současné vedení to ale popírá a tvrdí, že za jejich působení začaly jen technické konzultace s Američany.

Nepadlo ale rozhodnutí o výstavbě radaru v Česku. Na skutečnost, že první česko-americké kontakty kvůli radaru začaly v době, kdy byl ministrem obrany Jaroslav Tvrdík, už několikrát upozornili politici vládní ODS.

Spory by v Lidovém domě mohl řešit stranický ombudsman

Konflikty v sociální demokracii by měl řešit "oranžový" ombudsman. Vedení podle serveru ihned.cz na funkci navrhlo Valtra Komárka a Václava Grulicha. Ombudsman by měl začít fungovat od příštího týdne. Jeho úkolem bude neformálním a lidským způsobem mírnit vnitrostranické konflikty.

Zatím ale není jasné, jestli bude řešit i aktuální spor stranického manažera Jiřího Havlíčka s bývalým šéfem Zemanových poradců Miroslavem Šloufem. Havlíček Šloufa obvinil, že porušil stanovy, když při letošní volbě prezidenta ignoroval usnesení stranických orgánů a lobboval za zvolení Václava Klause.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme