S koncem prázdnin musejí být řidiči i chodci opatrnější

Dnes končí dětem letní prázdniny. Města se opět zaplňují a provoz houstne. Policie se proto pokusí první školní den uhlídat, aby nedocházelo ke zbytečným nehodám především v blízkosti škol, kde mohou pod auta vbíhat z prázdnin ještě nepozorné a roztěkané děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie

Dopravní policie | Foto: Jan Rosenauer

Například v hlavním městě bude u 150 přechodů pro chodce hlídkovat 200 strážníků. Ředitel Městské policie Jiří Kotrouš připomíná, že největší problémy vznikají na víceproudých komunikacích, kde například v pravém pruhu vozidlo zastaví, ale z levého se neukázněný řidič na chodce neohlíží:

"V Praze je toto obrovský problém, obzvlášť ve chvíli, kdy se utvoří souvislá kolona. Já bych radil chodcům, aby se věnovali provozu na komunikaci a dávali opravdu velký pozor."

Jak dále Kotrouš uvedl pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, před vytíženými školními přechody budou strážníci po domluvě s řediteli škol hlídat celoročně alespoň při příchodu dětí na vyučování. V ostatních případech se jedná vždy o domluvu s ředitelem základní školy.

Další dopravně-bezpečnostní akci na 1. a 2. září ohlásila také republiková policie. Bude souviset se začátkem školního roku, a proto budou policisté hlídat hlavně přechody a oblasti kolem škol. Policisté ale nebudou rozdávat jen pokuty.

"Během této dopravní akce budou policisté navíc rozdávat takzvané pásovce, což je hračka pro děti, která se dá připevnit na bezpečnostní pás. Dětem i rodičům pak připomíná, aby se před jízdou připoutali. Informační leták, který dostanou k této hračce, jim poskytne i cenné rady o dětských autosedačkách," upřesnil David Kubalák z Policejního prezídia.

Štěpánka Čechová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme