S migrací by mohli Řecku pomoct čeští policisté a odborníci, nabízí Sobotka

Česko nabízí Řecku azylové odborníky a policisty. V Poslanecké sněmovně to řekl premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o vracení migrantů má zastavit jejich výrazný příliv přes Balkán. Po této domluvě je podle předsedy vlády důležité se zaměřit právě na Řecko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka v Interview Plus | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Evropa vyslala jasný signál, že dokáže zavřít balkánskou migrační trasu. Pokud to bude nutné a vzniknou další trasy, obnoví se třeba cesta italská, pak Evropská unie musí zavřít i je. Nyní je důležité, aby se dohodnuté kroky začaly realizovat,“ prohlásil Sobotka.

Sněmovna by mohla přijmout usnesení, které připravily vládní kluby ČSSD, ANO a lidovců i opoziční TOP 09. Mohla by vyjádřit znepokojení nad tím, že se nedaří migraci kontrolovat a zásadně omezit, a taky přivítat pokroky při jednání s Tureckem.

Podle opoziční ODS je třeba dívat se na dohodu s rezervou i optimismem. Opoziční Úsvit navrhuje, aby ji poslanci odmítli.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme