S oteplením hrozí ledovka

Silnice v Česku může pokrýt ledovka. Varují před ní meteorologové. V Královéhradeckém kraji je na silnicích zatím klid. Přes noc připadl nový sníh.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidiči kamionů mají plné ruce práce

řidiči kamionů mají plné ruce práce | Zdroj: ČTK

Silničáři jsou opět v terénu. Silnice jsou s opatrností sjízdné. Aktuální situaci Radiožurnálu popsal Milan Baxa z trutnovské správy a údržby silnic:

Na Trutnovsku je v současné době v terénu 9 sypačů – z toho je 7 chemických a 2 inertní. Pře s noc tam napadlo zhruba do půl centimetru sněhu, takže vozovky jsou rozsolené se zbytky sněhové kaše,“ řekl před pátou hodinou ranní Baxa.

Ledovka ale místy už pokrývá jižní Čechy. Moravu a Slezko už skrápí déšť a teď sněží jen na severozápadě Čech. Podle meteorologa Štefana Handžáka se právě v jižních Čechách pohybují teploty těsně pod bodem mrazu.

Výstraha meteorologů před ledovkou platí až do úterní půlnoci.

Podrobnou předpověď počasí a také neustále aktualizované dopravní informace přinášejí naše servisní stránky.

Milan Kopp, Michal Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme