S premiérem jednají dovozci ojetin

Možná už dnes se vyřeší problémy při skládání testů v autoškole. Zástupci asociace autoškol totiž jednají s premiérem Milošem Zemanem. Kvůli chybám v testech žádají odvolání ministra dopravy Jaromíra Schlinga. Účastní se ho také představitelé dovozců ojetých automobilů. Ti upozorňují podle člena sdružení Karla Císaře na chyby v zákonech, které komplikují registraci ojetých vozů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Okresní úřady ani stanice technické kontroly neví, co mají dělat, co po nás mají požadovat. Ministerstvo dopravy vydalo jakýsi dokument, který nazvalo závazný pokyn číslo 1/2001. Tento závazný pokyn je v rozporu s právním řádem Český republiky."

Zástupci dovozců ojetých automobilů a představitelé Asociace autoškol nejsou spokojeni s podmínkami pro skládání řidičských průkazů a kritizují také chyby v nových testech. Proto žádají odvolání ministra dopravy Jaromíra Schlinga. "Požadujeme odvolání doktora Konečného jako ředitele odboru schvalování vozidel předpisů Besipu. On je plně zodpovědný za situaci, která vznikla kolem zákona číslo 56. On je zodpovědný za to, že nevydal příslušné doklady k tomuto zákonu. V podstatě ten zákon sám o sobě neplatí, protože nemá žádné prováděcí předpisy."

Ministr dopravy Jaromír Schling se se zástupci dovozců i autoškol odmítl pod nátlakem sejít. Dopoledne ale osobně zamířil na benešovský okresní úřad, aby zjistil jestli jsou ze strany jeho resortu úředníkům a technikům k dispozici všechny potřebné materiály k přihlašování aut. Přednosta Okresního úřadu v Benešově Miroslava Rohela tvrdí, že problémy s dovozy zahraničních vozů nejsou.

Sdružení dovozců chce změnu silničních zákonů, tak aby se zjednodušil dovoz ojetých automobilů ze zahraničí. Hlavním problémem je podle Karla Císaře ze Sdružení dovozců ojetých automobilů krizová situace při přihlašování jednotlivě dovezených vozidel. "Chceme po premiérovi, aby zprostředkoval schůzku se zástupci ministerstva dopravy, kde doufáme, že se domluvíme na reálném řešení dané kritické situace. V podstatě jde o to, aby okresní úřady, stanice technické kontroly měly podklady pro to, aby mohly reálným způsobem legalizovat, přihlašovat, vystavovat dokumenty k individuálně dovezeným vozidlům."

Asociace autoškol a Sdružení drobných dovozců hodlají 3. září znovu zablokovat budovu ministerstva dopravy a spojů, pokud jim premiér nesplní jejich podmínky. Předseda Sdružení drobných dovozců Jan Slawish navíc zvažuje blokádu hlavních hraničních přechodů, jestliže tyto požadavky nebudou splněny do konce srpna.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme