Sabotáž na železniční trati šetří frýdecko-místečtí policisté

Neznámý pachatel ohrozil bezpečnost na železničních přejezdech mezi Třincem a Jablunkovem. Minimálně na pěti místech tam přepojil signalizaci, která má řidiče varovat před blížícím se vlakem. Místo červených výstražných světel tak blikalo světlo bílé i v době, kdy se blížil vlak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

železniční přejezd | Foto: Jan Rosenauer

K žádné nehodě naštěstí nedošlo. Na problém upozornil jeden ze strojvedoucích. Po pachateli teď intenzivně pátrá policie. Podle jejího frýdecko-místeckého mluvčího Ivana Žurovce se nedá vyloučit, že tento člověk svůj čin zopakuje. Lidé by si proto měli dávat větší pozor.

"Ať se lidé příliš nespoléhají na to, že na přejezdu svítí bílé světlo a to nejen na Třinecku. Rozhlédnout se musí vždy i když jsou závory zvednuté a přesvědčit se, že se neblíží vlak, varoval Žurovec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec

Podle Anny Kodysové ze Správy železniční dopravní cesty jde o zcela ojedinělý případ. " Mnohem častěji dochází ke krádežím kabelů nebo měděných součástek. Spolupracujeme s policií a s lidmi, kteří tvoří legislativu, aby nebylo tak jednoduché odnést kabely do sběrny a získat za ně peníze," řekla Kodysová.

Neznámý pachatel je podezřelý z obecného ohrožení. Pokud se dostane před soud, hrozí mu až osm let vězení.

Přečtěte si také:
Každý železniční přejezd dostal své číslo. A měl by tak být bezpečnější
Hazard na přejezdech končívá smrtí
Železniční přejezdy budou kvůli bezpečnosti očíslovány
Proč Češi bourají na vlakových přejezdech

Igor Maňour, Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme