Salmonela v tyčinkách Merci potvrzena

Výskyt salmonely v čokoládových tyčinkách Merci, potvrdily laboratorní analýzy České zemědělské a potravinářské inspekce. Českému rozhlasu to potvrdila mluvčí inspekce Daniela Kolejková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tyčinky Merci | Foto: Storck Group

"Naše testy skutečně prokázaly, že v tyčince, která je označena Merci, kde datum minimální trvanlivosti je 1.5.2002 je skutečně salmonela a tyto výsledky našich analýz potvrdila také Národní referenční laboratoř státního zdravotního ústavu v Praze " řekla jeho mluvčí Daniela Kolejková.

Přehrát

00:00 / 00:00

D.Kolejková: Salmonela potvrzena

"Na základě těchto zjištění jme jednali s dovozní společností VDG s.r.o. výhradním dovozcem výrobku Merci, kterým je Storck Česká republika. Výsledkem je opatření, podle kterého musí být dokončeno okamžité stahování čokoládových tyčinek z oběhu. U ostatních výrobků, které mají toto označení a byly dovezeny do České republiky po 30.6.2002 musí společnost Storck ČR dokázat, že jde o zdravotně nezávadné výrobky " zdůraznila Kolejková.

Spotřebitelé mohou výrobky vrátit na adresu: Transkam (Heslo: merci), ulice K Plevnu, 268 01 Hořovice. Mohou také zavolat na bezplatnou telefonní linku: 0800/555 900. Nákupní cenu a poštovné zákazníkům firma Storck Česká republika uhradí.

Blanka Černá, Jiří Kratochvíl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme