Salmonelóza v lázních: skoro 100 nakažených

Téměř stovka lidí už onemocněla salmonelózou v západočeském letovisku Konstantinovy Lázně na Tachovsku. Zdrojem nákazy se stal bramborový salát s majonézou podávaný k obědu v lázeňském domě Prusík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nemocnice

Většina postižených jsou zaměstnanci lázeňského domu Prusík, pacienti a jejich příbuzní. V současné době už mají hygienici situaci pod kontrolou. "To maximum jsme zachytili v průběhu neděle a pondělí, to bylo kolem 60 lidí, k dnešnímu dni jsme asi na devadesáti lidech," řekla Českému rozhlasu okresní hygienička Ivana Pavlíčková. Ta předpokládá, že se salmonela projeví ještě u dalších lidí - půjde však pouze o jednotlivce, kteří se nakazili druhotně od infikovaných osob. "Ty lidi, kterých se to týkalo, už většinou vyhledali praktického lékaře."

Léčební dům Prusík zůstává otevřený. Hygienici však omezili provoz bazénu a balneoprocedury. Zároveň také rozhodují o udělení pokuty.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme