Muž, který samopalem ohrožoval ostrahu třinecké nemocnice, dostal sedm let vězení

Na sedm let poslal Krajský soud v Ostravě do vězení pětačtyřicetiletého muže, který loni v červnu se samopalem a pistolí ohrožoval ochrannou službu nemocnice v Třinci na Frýdecko-Místecku. Jednou dokonce vystřelil. Pracovník bezpečnostní služby do dneška trpí posttraumatickou stresovou poruchou. V pátek to řekl mluvčí soudu Igor Krajdl, rozsudek zatím není pravomocný.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při domovních prohlídkách policie podle Ibeheje našla mimo jiné dvě střelné zbraně.

Na sedm let poslal Krajský soud v Ostravě do vězení pětačtyřicetiletého muže, který loni v červnu se samopalem a pistolí ohrožoval ochrannou službu nemocnice v Třinci (ilustrační foto) | Zdroj: Policie České republiky

Státní zástupce se sice ještě v soudní síni vzdal práva na odvolání, obžalovaný si ale ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Na rozhodnutí v pátek upozornil deník Blesk.

Ve třinecké nemocnici se střílelo. Policie zadržela dva podnapilé muže

Číst článek

„Muž byl odsouzen za vydírání se zbraní a řízení pod vlivem alkoholu. Ve vězení má strávit sedm let. Soud navíc nařídil propadnutí zabavených zbraní,“ řekl Krajdl.

Soud střelci uložil trest u horní hranice trestní sazby, maximum je osm let. Původně se případem zabýval Okresní soud ve Frýdku-Místku. Během řízení ale státní zástupce případ překvalifikoval právě v souvislosti s dlouhodobými následky, se kterými se potýká jeden z pracovníků ostrahy. „Trpí posttraumatickou stresovou poruchou,“ vysvětlil Krajdl.

Incident se odehrál loni v červnu. Policie v souvislosti s incidentem obvinila dva muže. Mladší z nich byl odsouzen, o dva roky starší byl stíhán samostatně.

Kvůli střelbě v třinecké nemocnici policie obvinila dva muže z vydírání a nebezpečného vyhrožování

Číst článek

Incident se stal v noci na středu. Záchranáři nejprve zhruba ve 02.00 přivezli do areálu nemocnice staršího z mužů k ošetření. Lékařskou pomoc ale odmítal, podle policie vyhrožoval zasahujícím zdravotníkům fyzickým napadením a zastřelením, nereagoval na výzvy k opuštění areálu. Muž fyzicky napadl i ostrahu nemocnice, které se ho ale podařilo zpacifikovat. Následně ho nemocnice propustila.

Mladší muž měl také slovní a fyzický konflikt s ostrahou nemocnice. Poté odjel domů, kde si vzal dvě legálně držené zbraně a vrátil se. U vrátnice údajně hrozil pracovníkům ostrahy samonabíjecí puškou a chtěl po nich, aby si lehli. Když neuposlechli, tak ze zbraně vystřelil do země.

Podařilo se mu dostat i do areálu nemocnice, kde hledal svého známého, který ale v nemocnici už nebyl, a tak po chvíli odjel pryč. Krátce po incidentu policie oba muže zadržela. Při domovních prohlídkách policisté našli u jednoho z mužů pět zbraní a 1500 nábojů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme