Samopaly i střílející tužka. Policie obvinila čtyři lidi z výroby zbraní pro černý trh

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili tři muže a ženu z jižní Moravy z nedovoleného ozbrojování. Podle detektivů upravovali znehodnocené zbraně tak, aby mohly opět střílet. Dále vyráběli nepovolené doplňky, například tlumiče, i takzvané zákeřné zbraně, které mají vzhled jako běžné předměty. Policie se podle mluvčího Jaroslava Ibeheje domnívá, že zbraně byly určené pro černý trh.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„V rámci případu s krycím názvem TEMPL se detektivům podařilo trestnou činnost zadokumentovat na samém jejím počátku. Při prováděných úkonech kriminalisté zajistili jeden kus střílející tužky, dva kusy pušky ráže 22 LR, tři kusy samopalu Sa 58, čtyři kusy tlumiče hluku výstřelu, několik náhradních hlavní a přes 500 kusů příslušného střeliva,“ popsal pro policejní web mluvčí centrály Ibehej s tím, že na počátku se na trestné činnosti podílela i žena.

Pro čtveřici si došla zásahová jednotka Krajského ředitelství Jihomoravského kraje. Důvodem nebyly jen zbraně, ale i dřívější trestná činnost jednoho z obviněných.

Všichni jsou stíháni na svobodě. „V případě pravomocného rozsudku hrozí trojici mužů trest odnětí svobody až na pět let a obviněné ženě hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ podotkl Ibehej.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme