Sanace hřenských skal pokračuje

Utrženou skálu nad hřenským hotelem Klepáč rozeberou odborníci pomocí hydraulického klínu. Využijí tak stejnou metodu, jakou postupovali už při rozebírání mnohem většího masivu nad hotelem. Odstranění skály, která se utrhla z pískovcového masivu minulý čtvrtek, by nemělo zabrat příliš času. Rychlou likvidaci očekává i šéf sanačního zásahu Pavel Veselý: "Mělo by to trvat zhruba dva dny. Začlo se ihned po štábu. Ve čtvrtek by mělo být těch dvacet kubíků pryč."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hřensko | Foto: Hřensko

Asi čtyřicet tun vážící blok, který se utrhl z masivu nad hotelem minulý čtvrtek, se odborníkům podařilo před dalším zřícením zajistit lany speciální pryskyřicí a betonovou injektáží. Původní úvahy o možném ukotvení bloku k sousedním skalám podle šéfa sanačního zásahu Pavla Veselého už definitivně padly. "To je tak navětralé ten pískovec, že to není k čemu připevnit."

Pracovníci odborných firem budou utrženou skálu postupně rozebírat, což jim zabere asi dva dny. Zároveň si ale nad Klepáčem musejí poradit s novou trhlinou, kterou objevili v dalším masivu. Odborníci původně uvažovali o jejím zpevnění ocelovými kotvami. Po přehodnocení situace ale zjistili, že tento zásah zatím nebude nutný.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme