Sanace jámy na ústeckém náměstí může stát i milión korun

Až k miliónu korun se mohou vyšplhat náklady na práce spojené se sanací jámy na ústeckém Mírovém náměstí. Zřícení další části Mírového náměstí v Ústí nad Labem pravděpodobně nehrozí. Více bude město vědět koncem týdne, až skončí průzkumné práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

propadlina v Ústí nad Labem | Foto: Libor Zavoral

Až k miliónu korun se mohou vyšplhat náklady na práce spojené se sanací jámy na ústeckém Mírovém náměstí. Více bude město vědět koncem týdne, až skončí průzkumné práce. Jenom za ně podle náměstka primátora Miroslava Harciníka Ústí nad Labem zaplatí statisíce korun. "Průzkumné práce jsou prozatím vyčísleny řádově na jednotky set tisíc, řekněme dvě stě až tři sta tisíc korun, a samozřejmě ty vlastní sanační práce, ještě není stanoven jejich rozsah, takže ještě nejsou vyčísleny přesně, uvažuje se také o možnosti provést v tom podzemí další průzkumy, ale to je jedna z připravovaných variant."

Zřícení další části Mírového náměstí v Ústí nad Labem pravděpodobně nehrozí. Potvrdit by to měl podrobný geofyzikální průzkum místa, kde se v sobotu zřítila severní část náměstí. Podrobnosti sdělil Radiožurnálu mluvčí ústeckého magistrátu Milan Knotek. "Báňští záchranáři jako první vlezli do té jámy a neobjevili tady žádné praskliny nebo jiné ukazatele rizika případného dalšího sesutí půdy. Nepředpokládáme, že by byly další oblasti Mírového náměstí ohroženy. Myslíme, že je to jen lokální záležitost, ale počkejme si na výsledek."

Markéta Kaclová, Daniel Kopecký, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme