Sanace skal v Hřensku pokračuje

Zajišťování nebezpečných skal ve Hřensku na Děčínsku nezastavil ani nový příděl sněhu. Práce na ukotvení masivu k betonovému pilíři, které mají zabránit jeho zřícení, pokračovaly podle harmonogramu. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil šéf sanačního zásahu Pavel Veselý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sanace skal | Foto: Libor Zavoral

"Vrtalo se a dokonce se řezaly i stromy toho skalního masívu. Celkem je projektováno 31 kotev a do dnešního dne je 21 kotev vyvrtaných a osazených", zdůraznil pro ČRo 1 - Radiožurnál Pavel Veselý.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Veselý: sanační práce pokračují

Stav ohrožení bude v okolí hřenského hotelu Laguno kvůli nebezpečí zřícení skalního masivu trvat minimálně do konce února. Už dříve o tom rozhodl děčínský krizový štáb. Přednosta děčínského okresního úřadu upozornil, že o dalším prodloužení tohoto stavu by už musela rozhodnout vláda. Stav ohrožení byl v části Hřenska poprvé vyhlášen koncem ledna na doporučení geologů. Ti doporučili okamžitě uzavřít prostor ohrožený pádem skal a zahájit sanaci.

Hřenské skály v minulých letech hrozily sesuvem několikrát. Kvůli nestabilnímu nárožnímu skalnímu pilíři byla v roce 1997 krátkodobě uzavřena tržnice u hraničního přechodu. Některé odhady hovoří o 200 až 300 miliónech korun, které by byly zapotřebí na kompletní sanaci skal.

Milan Kopp, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme