Sanace skal v Hřensku pokračuje

Zajišťování nebezpečných skal ve Hřensku na Děčínsku nezastavil ani nový příděl sněhu. Práce na ukotvení masivu k betonovému pilíři, které mají zabránit jeho zřícení, pokračovaly podle harmonogramu. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil šéf sanačního zásahu Pavel Veselý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sanace skal | Foto: Libor Zavoral

"Vrtalo se a dokonce se řezaly i stromy toho skalního masívu. Celkem je projektováno 31 kotev a do dnešního dne je 21 kotev vyvrtaných a osazených", zdůraznil pro ČRo 1 - Radiožurnál Pavel Veselý.

Přehrát

00:00 / 00:00

P.Veselý: sanační práce pokračují

Stav ohrožení bude v okolí hřenského hotelu Laguno kvůli nebezpečí zřícení skalního masivu trvat minimálně do konce února. Už dříve o tom rozhodl děčínský krizový štáb. Přednosta děčínského okresního úřadu upozornil, že o dalším prodloužení tohoto stavu by už musela rozhodnout vláda. Stav ohrožení byl v části Hřenska poprvé vyhlášen koncem ledna na doporučení geologů. Ti doporučili okamžitě uzavřít prostor ohrožený pádem skal a zahájit sanaci.

Hřenské skály v minulých letech hrozily sesuvem několikrát. Kvůli nestabilnímu nárožnímu skalnímu pilíři byla v roce 1997 krátkodobě uzavřena tržnice u hraničního přechodu. Některé odhady hovoří o 200 až 300 miliónech korun, které by byly zapotřebí na kompletní sanaci skal.

Milan Kopp, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme