Ve Špindlerově Mlýně zemřela sáňkařka. Zřejmě narazila do stromu

Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v úterý večer zemřela zřejmě po nárazu do stromu čtyřicetiletá sáňkařka. Žena byla nalezena před 22.00 poblíž sáňkařské dráhy nedaleko stromu, do kterého pravděpodobně narazila. Ve středu to uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První resuscitaci ženě poskytli lidé na místě neštěstí, kterým radili operátoři záchranářů. Ilustrační foto | Foto: Iveta Záleská

Neštěstí se podle policie stalo na osvětlené sáňkařské dráze, která vede od zotavovny Malý Šišák nedaleko Špindlerovy boudy na Dívčí lávky. Dráha je dlouhá téměř tři kilometry, převýšení je necelých 400 metrů.

Cisterny na pitnou vodu zůstávají dál v osmi obcích. Sněžení pomohlo, ale ne všude

Číst článek

„Žena z dosud nezjištěné příčiny vyjela mimo dráhu do lesa, kde zřejmě narazila do stromu,“ řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Na sjezd dráhy se žena vydala se skupinou dalších lidí. Když dojeli, tak zjistili, že žena k Dívčím lávkám nedojela.

Policie zatím podle mluvčího neshledala známky cizího zavinění ženiny smrti. Pro přesné zjištění její smrti policie nařídila zdravotní pitvu. Okolnosti neštěstí policie dál vyšetřuje.

První resuscitaci ženě poskytli lidé na místě neštěstí, kterým radili operátoři záchranářů. Do příjezdu posádky záchranné služby z Vrchlabí v resuscitaci pokračovali záchranáři horské služby ze Špindlerova Mlýna. „Lékař pak zjistil, že sáňkařka utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, a byl nucen konstatovat její úmrtí,“ uvedl Novák.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme