Špína i myší trus. Inspekce během září zavřela čtyři restaurace v pražské tržnici Sapa

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) od konce srpna uzavřeli čtyři asijské restaurace v pražské tržnici Sapa. Na konci září SZPI uvedla, že v jednom z podniků nalezli myší trus v přípravně pokrmů, u lednice i v prostoru mezi zákazníky. Inspekce to uvedla na sociální síti X. V restauracích kontroly odhalily také například plísně nebo nevhodně skladované potraviny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontroly restaurací inspekce pravidelně zveřejňuje na webu potravinynapranyri.cz. Inspektoři naposledy uzavřeli podnik společnosti Ruby restaurant 20. září, znovu otevřel o dva dny později.

‚Mimořádný koktejl.‘ Inspekce odhalila 1,6 tuny čerstvého koření, které obsahuje až osm pesticidů

Číst článek

„Inspektoři se na místě setkali se stopami po působení hlodavců, a to i myšího trusu. Ten se nacházel v přípravně pokrmů či u lednice v prostoru pro zákazníky. Restaurace nebyla řádně zabezpečená proti vnikání škůdců. Zjistili jsme i nevhodné skladování potravin či výskyt plísně,“ uvedla SZPI na sociální síti.

Všechny podniky, které v posledních týdnech inspekce uzavřela, se již opět otevřely. U restaurace Thanh Giang, kterou zavřela 6. září do minulého úterý, stále platí zákaz užívání pro prostory úklidové místnosti a dvou skladů. Podle webu inspekce inspektoři provozovateli vytýkají výrazně zanedbaný úklid, plísně na stropě a stěnách nebo poškození stropu.

Porušení předpisů v tržnici Sapa odhalují pravidelně také kontroly Státní veterinární správy. Naposledy na konci června uvedla, že při společné kontrole se SZPI a Celní správou našli inspektoři více než 100 kilogramů nevyhovujících potravin živočišného původu.

Loni v listopadu při kontrole nařídili zlikvidovat přes 700 kilogramů vepřového, hovězího a drůbežího masa, ryb, vajec a masných výrobků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme