Šarapatka: Moje odvolání souviselo s kauzou Přibyl

Spor bývalého spolupracovníka premiéra Stanislava Grosse a šéfa jeho sekce na Úřadu vlády Zdeňka Šarapatky se dnes dostal k soudu. Šarapatka byl k loňskému 1. říjnu odvolán ze své funkce a následně dostal výpověď údajně kvůli reorganizaci a chybějící bezpečnostní prověrce. Žalobce dnes ale u soudu zopakoval, že přišel o místo kvůli kauze Přibyl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Šarapatka | Foto: René Fluger

Bývalého šéfa Úřadu vlády Pavla Přibyla premiér odvolal po nátlaku veřejnosti, když se objevily informace o tom, že velel policejní jednotce zasahující v roce 1989 proti demonstrantům. Právě tuto informaci měl dát médiím Zdeněk Šarapatka. A to je podle něj také pravý důvod výpovědi. "Pan Přibyl mi 13. 9. minulého roku sdělil, že má k dispozici odposlechy nebo přepisy mých telefonátů, které nese premiérovi. Od té doby jsem už de facto s premiérem nemluvil."

Podle právní zástupkyně Úřadu vlády Věry Bognárové nešlo o klasickou organizační změnu. Ze jmenované funkce může být podle ní kdykoli kdokoli odvolán, následně pak může skončit i pracovní poměr. Žaloba je podle ní nedůvodná. "Podle našeho názoru byly splněny všechny podmínky pro podání výpovědi," říká Bognárová.

Soudní spor bude pokračovat opět 11. května. Soudkyně chce vyslechnout vedoucího Úřadu vlády Aleše Šulce a tamní personální ředitelku.

Hana Jurášková, Markéta Hýlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme