Saský premiér Stanislav Tillich přijíždí do Prahy

Společná žádost o příspěvek z unijní pokladny na odstranění povodňových škod. To by mělo být jedno z témat dnešního jednání saského premiéra Stanislawa Tillicha s jeho českým protějškem Petrem Nečasem v Praze. Saský politik by taky rád uspíšil dostavbu dálnice D8. Česká strana by si zase přála, aby konkrétní obrysy získal železniční koridor Praha - Drážďany - Berlín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba dálnice D8 - most Dobkovičky | Foto: IDMZ

Sasko-české vztahy jsou kvalitativně na úplně jiné úrovni, než sporné kontakty mezi Českem a Bavorskem. Všechno teď ulehčuje i skutečnost, že saský premiér Stanislaw Tillich je příslušníkem lužicko-srbské menšiny a mluví obstojně česky, respektive slovensky.

Jak Radiožurnál zjistil, část návštěvy má být věnována myšlence vzniku stálého kulturního zastoupení Saska v Praze. To by mohlo symbolicky sídlit v historické budově Lužického semináře, který premiér Tillich hodlá navštívit.

Česká strana bude chtít zavést řeč na policejní kontroly v německém pohraničí, které mají obtěžovat české řidiče. Mluvit by se mělo i o projektu železničního koridoru Praha - Drážďany - Berlín.

Jiří Hošek, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme