Sazka pošle sportovním svazům další peníze, skončí-li mediální kampaň

Akciová společnost Sazka pošle sportovním svazům další peníze. Podmiňuje to ale ukončením mediální kampaně proti této loterijní společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Hušák, generální ředitel Sazka a.s. | Foto: Tomáš Adamec

Sazka je připravena poslat Českému svazu tělesné výchovy pátou splátku z dvanácti plánovaných pro letošní rok. Aby necelých 24 milionů vyplatila, požaduje ukončení mediální kampaně proti Sazce. Vyplývá to z dopisu předsedy ČSTV Vladimíra Srba, který má Český rozhlas k dispozici.

"Úhrada této splátky je vázána na fakt, že nebudou nadále pokračovat snahy, které by mohly negativně ovlivňovat ekonomickou situaci společnosti," stojí v dopise.

Server Aktuálně.cz před několika dny informoval, že bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) a jeho ministr školství Ondřej Liška (SZ) chystali razantní akci proti managementu Sazky a údajně zadali prověření firmy u BIS. Na základě zpráv kontrarozvědky dospěli k závěru, že některé aktivity Sazky ohrožují vnitřní bezpečnost státu.

Topolánek pak uvedl, že o zvláštní pozornost BIS směrovanou k Sazce nežádal a žádat ani nemusel neboť monitorování loterijních společností je běžnou součástí její práce.

Poslanecká stálá komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) chce za dva týdny do sněmovny pozvat generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka i ředitele kontrarozvědky Jiřího Langa s tím, že Hušák by měl sdělit informace a případné důkazy, které má o údajně nezákonném vyšetřování, které BIS vůči Sazce vedla. Lang by měl ve stejný den prezentovat pohled BIS na kauzu. Komise už nyní požádá službu, aby písemně sdělila, zda jí byl zákonně zadán úkol prošetřovat Sazku.

Alena Adámková, Ondřej Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme