Sbírka Pomozte dětem shromáždila téměř 12 miliónů korun

Téměř 12 miliónů korun se sešlo na kontě sbírky Pomozte dětem. Sedmý ročník společného projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti je v porovnání s těmi předchozími druhým finančně nejúspěšnějším.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Více než polovina peněz se vybrala prostřednictvím dárcovských SMS. Většina z nich přišla na Velikonoční pondělí, kdy v televizi celoroční sbírka vrcholila. Jak říká vedoucí projektu Blanka Šrámková, sbírka ale nebývá jen záležitostí televizní obrazovky. "Organizace, spolky, firmy školy z celé republiky se hlásí s možností uspořádat takovou akci ve svém prostředí mezi svými lidmi. Tímto způsobem se letos vybralo více než 1,5 miliónu korun."

Sbírka, kterou charakterizuje žluté kuře se záchranným pásem má znovu přispět na pomoc ohroženým a znevýhodněným dětem v celé České republice. Nadace rozvoje občanské společnosti teď vyhlásila výběrové řízení na poskytnutí příspěvků z konta. Až do 30. června se mohou přihlásit nestátní neziskové organizace, pomáhající znevýhodněným a ohroženým dětem, jako občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti nebo církevní právnické osoby a žádat poskytnutí nadačních peněz.

"Občas se nám v nadaci stává, že nám volají firmy a představují si, že přímo my pracujeme s dětmi. Nadace společně s Českou televizí organizuje sbírku, spravuje sbírkové konto a prostřednictvím veřejného výběrového řízení poskytujeme finanční prostředky organizacím, které přímo pracují s dětmi," dodala Šrámková.

Vlasta Valentová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme