Kanada 6:1 Česko

Sbormistrovi Bambini di Praga hrozí vyšší trest

Policie výrazně zpřísnila obvinění sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského - stíhaného za sexuální zneužívání nezletilých sboristek. Znalci z oboru psychiatrie a psychologie totiž dospěli k závěru, že dvě poškozené utrpěly pohlavním zneužíváním těžkou psychickou újmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohumil Kulínský | Foto: Týdeník Rozhlas

Z toho důvodu byly některé skutky překvalifikovány na pohlavní zneužívání ve vyšším odstavci. Pro Kulínského, kterému dosud hrozily dva roky až deset let odnětí svobody, to znamená, že soud by ho v případě prokázání viny mohl poslat do vězení na pět až 12 let.

Bohumil Kulínský počátkem července opustil brány pankrácké věznice. O jeho propuštění z vazby rozhodl Městský soud v Praze. Kulínský je stíhán za sexuální zneužívání nezletilých sboristek. Soud mu uložil povinnost hlásit se kurátorovi a dokládat, že dodržuje podmínky propuštění. Ve vazbě byl od 25. listopadu, aby neovlivňoval svědkyně, později mu přibylo ještě hrozící pokračování v trestné činnosti.

Po celou dobu, kterou byl ve vazbě, podporu kolegů umělců. Petici za jeho propuštění podepsali například skladatel Ondřej Soukup, zpěvačka Marta Kubišová nebo dirigent Jiří Bělohlávek. Soudy ale k petici přihlížet nemohou - z hlediska trestního práva je totiž nezákonná.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme