Schůzi sněmovny přerušili kvůli množství návrhů změn

Množství nově navrhovaných zákonů do programu sněmovny dnes zkomplikovalo jednání dolní komory. Zatímco většinou se poslanci na změnách dohodnou ještě první den odpoledne, tentokrát odložili hlasování až na zítřek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Tomáš Adamec

Více než stovku úprav programu jednání sněmovny dnes odpoledne navrhli poslanci. Kvůli tomu se hlasování o programu schůze odložilo až na ráno. Nejdřív je prý podle předsedy dolní komory Miloslava Vlčka nutné vše uspořádat a jasně srovnat.

"Těch návrhů je něco kolem 150, takže já jsem chtěl, abychom se sešli s pracovníky organizačního odboru, abychom to dali na papír a mohli hlasovat. Protože skutečně je tam několik duplicit, chceme to dát do tabulky. Navrhoval jsem, že bychom na to potřebovali hodinu až dvě. Při poradě, kterou jsem svolal, padl návrh, bychom to nechali na ráno," poznamenal Vlček.

Předseda sněmovny přerušením také vyhoví požadavku klubu ODS, aby poslanci dostali všechny návrhy na změnu programu písemně. Podle místopředsedy ODS Petra Gandaloviče se to dalo stihnout za hodinu, ale rozhodnutí předsedy dolní komory respektuje.

ČSSD chce do programu sněmovny například dostat návrhy na zavedení daňové progrese, na náhradní výživné, na zákaz anonymních akcií nebo předlohu o lobování. Poslanci by měli podle sociální demokracie jednat také o novelách loterijního zákona. V tom mají podporu například u KDU-ČSL.

Milan Kopp, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme