Schůzka ke zdravotnictví průlom nepřinesla

Budoucnost českého zdravotnictví byla tématem schůzky členů vlády a odborníků. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová jednala spolu se zástupci odborů, lékařů i zdravotních pojišťoven. Původní koncepce ministryně zdravotnictví, která počítala s posílením role státu a odmítala spoluúčast pacientů, nenadchla odborníky, odbory, zaměstnavatele ani některé členy vlády. Tripartita Emmerové doporučila materiál přepracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Foto: Stanislav Zbyněk

Vicepremiér Martin Jahn, který byl také u jednání, pro Radiožurnál shrnul závěry schůzky:"Paní ministryně požádala všechny zúčastněné subjekty, aby jí zaslaly písemně připomínky k návrhům střednědobé finanční stabilizace zdravotnictví. Co se týče dlouhodobé koncepce zdravotnictví, tak tu chce paní ministryně předložit do konce ledna a chce dokončit diskusi o této koncepci na základě meziresortního připomínkového řízení, které v současné době probíhá."

Jak Radiožurnálu řekl prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Fridrich, schůzka jeho očekávání nesplnila: "Ukazuje se, že existují i velmi závažné rozpory v otázce organizace práce, způsobu práce expertních skupin a jejich řízení. Takže nedošlo k dohodě ani na organizačním modelu jak by měla být koncepce upravována, takže se velmi obávám, že najít v této situaci konsensus věcný bude ještě obtížnější, než před touto schůzkou."

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme