Schůzka ke zdravotnictví průlom nepřinesla

Budoucnost českého zdravotnictví byla tématem schůzky členů vlády a odborníků. Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová jednala spolu se zástupci odborů, lékařů i zdravotních pojišťoven. Původní koncepce ministryně zdravotnictví, která počítala s posílením role státu a odmítala spoluúčast pacientů, nenadchla odborníky, odbory, zaměstnavatele ani některé členy vlády. Tripartita Emmerové doporučila materiál přepracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová | Foto: Stanislav Zbyněk

Vicepremiér Martin Jahn, který byl také u jednání, pro Radiožurnál shrnul závěry schůzky:"Paní ministryně požádala všechny zúčastněné subjekty, aby jí zaslaly písemně připomínky k návrhům střednědobé finanční stabilizace zdravotnictví. Co se týče dlouhodobé koncepce zdravotnictví, tak tu chce paní ministryně předložit do konce ledna a chce dokončit diskusi o této koncepci na základě meziresortního připomínkového řízení, které v současné době probíhá."

Jak Radiožurnálu řekl prezident Svazu zdravotních pojišťoven Ladislav Fridrich, schůzka jeho očekávání nesplnila: "Ukazuje se, že existují i velmi závažné rozpory v otázce organizace práce, způsobu práce expertních skupin a jejich řízení. Takže nedošlo k dohodě ani na organizačním modelu jak by měla být koncepce upravována, takže se velmi obávám, že najít v této situaci konsensus věcný bude ještě obtížnější, než před touto schůzkou."

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme