Schwarzenberg nyní z vlády neodejde, s Nečasem probere další postup

Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg z TOP 09 nehodlá před druhým kolem prezidentských voleb opustit vládní funkce. Řekl to v České televizi. S premiérem Petrem Nečasem (ODS) se chce příští týden sejít kvůli dalšímu postupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman, finalisté prezidentské volby | Zdroj: ČTK

„Žádnou rezignaci nenabídnu prozatím, ale musím se s ním pobavit o postupu příštích deseti dní. To je na každý pád nutné a musíme různé věci probrat,“ uvedl Schwarzenberg.

Finalista prezidentské volby zatím neopustí ani své místo v čele TOP 09. Jak dále řekl, na propagaci před druhým kolem hodlá vydat asi pět milionů korun, které se jeho týmu povedlo ušetřit.

Miloš Zeman ocenil podporu ČSSD v prezidentském finále

Číst článek

Karel Schwarzenberg se za dva týdny utká o prezidentský post s Milošem Zemanem (SPOZ). Někdejší premiér v debatě České televize ocenil podporu, kterou mu pro finále vyjádřilo vedení jeho bývalé strany. ČSSD tím podle něj dokázala, že je skutečně levicovou stranou.

Na propagaci Zeman vydá ještě kolem milionu korun. Oba kandidáti se pak shodli, že proti sobě nepovedou negativní kampaň.

Martin Hromádka, Zuzana Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme