Schwarzenberg prý koaličním partnerům žádná ultimata nedává

Ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg odmítá, že byl dal vládě ultimátum. Nicméně věří, že Česká republika přijme novou smlouvu Evropské unie, která by zavedla tvrdá pravidla pro hospodaření. Česka by se týkala až v momentě, kdy by přijalo euro. Zatím není jasné, jak se Česká republika ke smlouvě postaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

TK strany TOP 09 k situaci v Národním parku Šumava, Karel Schwarzenberg | Foto: Filip Jandourek

Premiér Petr Nečas chce počkat na finální verzi dokumentu. Ten by měl do budoucna zabránit opakování dluhových krizí v Evropě.

Hrad potvrdil, že prezident Václav Klaus svůj podpis pod dohodu připojit nechce.

Prezident adresoval ve vysílání Radiožurnálu předsedovi TOP 09 Schwarzenbergovi kritiku za to, že podle některých médií měl pohrozit odchodem z vlády, pokud smlouvu nepřijmeme.

Strany vládní koalice by měly umět lépe řešit vzájemné spory, řekl Klaus

Číst článek

Schwarzenberg ale řekl, že žádná ultimáta svým koaličním partnerům nedává. „Já jsem jenom řekl, což je pravda, že kdybychom se odklonili od hlavního proudu, pak by to ode mě vyžadovalo konsekvence, žádná ultimáta ještě nedávám,“ uvedl Schwarzenberg.

Václava Marešová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme