Prezident se v Lánech sešel se Schwarzenbergem. Stalo se tak poprvé za Zemanovo funkční období

Prezident Miloš Zeman se ve středu v Lánech sešel se svým protikandidátem z boje o prezidentský úřad v roce 2013, bývalým ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem. Na twitteru to uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Schwarzenberga přišlo podobné pozvání na oběd do Lán poprvé. Schůzku označil za příjemné sousedské setkání, politiku neřešili.

Lány Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Schwarzenberga přišlo pozvání na oběd do Lán poprvé za Zemanovo funkční období

Podle Schwarzenberga přišlo pozvání na oběd do Lán poprvé za Zemanovo funkční období | Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka

Zeman se sešel se Schwarzenbergem podle fotografií před lánským zámkem. Ovčáček sdělil, že šlo o přátelské setkání spojené s obědem. V pondělí Zeman se svou manželkou Ivanou v Lánech hostili bývalého prezidenta Václava Klause s chotí Livií.

„Pan prezident velmi rád pozval Karla Schwarzenberga do Lán, aby spolu debatovali o současném dění. Určitou neformálnost schůzky podtrhuje krásné prostředí zámeckého parku,“ uvedl.

Podle Schwarzenberga přišlo pozvání na oběd do Lán poprvé za Zemanovo funkční období, podobná schůzka se v minulosti neuskutečnila. „Bylo to příjemné sousedské setkání s kultivovanou konverzací o dějinách, vývoji v posledních letech a podobně. Žádné politické a jiné otázky jsme neřešili,“ sdělil prostřednictvím Filipa Štědrého ze své kanceláře.

Zeman se utkal s tehdejším ministrem zahraničí Schwarzenbergem v roce 2013 během první přímé volby prezidenta. Oba postoupili do druhého kola, ve kterém Zeman získal 54,8 procenta hlasů. Kampaň tehdy doprovázely ostré střety. Názorové rozpory pokračovaly i v dalších letech, kdy Schwarzenberg stál v čele politické strany TOP 09. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme