Sčítání lidu, domů a bytů přinese řadu novinek

Řadu novinek přinese sčítání lidu, domů a bytů v České republice, které proběhne na jaře příštího roku. Český statistický úřad bude nově spolupracovat s Asociací azylových domů, jejichž pracovníci budou pomáhat se sčítáním lidí bez domova. Sčítacími komisaři budou pracovníci České pošty, formuláře budou lidé vyplňovat i na internetu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo sčítání lidu v roce 2011 na dárkových předmětech

Logo sčítání lidu v roce 2011 na dárkových předmětech | Foto: ČSÚ

Statistiky nebudou zajímat majetkové poměry rodin, budou ale zjišťovat, zda má možnost domácnost využívat výpočetní techniku a napojení na internet. Další nová otázka se bude týkat registrovaného partnerství. Statistici budou mít na zpracování dat 2 roky.

Náklady na sčítání v Česku se odhadují přibližně na 250 korun na jednoho obyvatele. Výsledky budou známy v průběhu roku 2013. Poprvé v historii se budou sčítat všechny země Evropské unie v jeden společný rok.

Ota Nehasil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme