Opilý cizinec vrazil v centru Prahy na sdílené koloběžce do skupinky turistů. Zranil jednu ženu

Jízdu na sdílené koloběžce nezvládl opilý cizinec. V centru Prahy najel do skupiny procházejících turistů. Cizinec podle policejní mluvčí nadýchal přes dvě promile. Pro jednu ženu musela po srážce přijet záchranka. O incidentu informovalo Rádio DAB Praha.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda se stala ve střední části Václavského náměstí. Střetu si všimla hlídka strážníků, která na místo hned přiběhla a pomohla ležící zraněné osmatřicetileté ženě. Poskytla ji základní ošetření, pak přivolala záchrannou službu a dopravní policii.

„Čtyřiadvacetiletý mladík, který nehodu způsobil, byl zjevně pod vlivem alkoholu, proto u něj provedli orientační test. Cizinec nadýchal přes dvě promile. Případem se nyní zabývá Policie České republiky,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Irena Seifertová.

Na jezdce na koloběžce zákon pohlíží stejně jako na cyklistu, takže pro ně platí stejná práva a povinnosti jako pro všechny ostatní cyklisty. Od začátku letošního roku strážníci v Praze odhalili 4 219 přestupků v souvislosti s cyklisty. V roce 2018 zjistili 758 těchto přestupků a v roce 2017 pak 2 083 přestupků. 

Jessica Petrů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme