Sdružení nájemníků pomůže lidem, kterým končí regulované nájemné

Lidem, kterým letos končí v bytech regulované nájemné, pomůže Sdružení nájemníků. Dohodlo se na tom s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským z Věcí veřejných. Konec regulace může totiž řadě domácností způsobit těžko řešitelné problémy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bydlení

Bydlení | Foto: Tomáš Adamec

„Naši právníci narozdíl od poraden budou dělat i určitá podání, odpovídat na dopisy majitelům, dokonce chceme zajistit i jednání s velkými majiteli na společném postupu. Pokud majitelé říkají, že nechtějí připouštět žádné excesy, tak si myslím, že by tato jednání mohla mít velký úspěch,“ popisuje konkrétní pomoc předseda Sdružení nájemníků Milan Taraba.

Ministerstvo na provoz poraden a informačních linek finančně přispěje. V každém kraji by tak měla být alespoň jedna poradna. Bližší informace najdete www.son.cz.

Majitelé domů a bytů by po deregulaci nájmů neměli mít možnost ukončit starou smlouvu bez udání důvodů. Tento postup bude prosazovat ministerstvo pro místní rozvoj. Majitelům nemovitostí se povinost prodloužit i smlouvy uzavřené ještě za socialismu nezamlouvá.

Podle ministra pro místní rozvoj Kamila Jankovského by ale zrušení takové povinosti vyvolalo mezi nájemníky zmatek. Kamil Jankovský řekl, že by se ale obě strany - jak majitelé, tak nájemníci, měly snažit najít společnou řeč.

Deregulace nájmu se k 1. lednu 2011dotkne zhruba 400 tisíc domácností.

Lenka Jansová, Lenka Rafaelová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme